"Наш Сад" - Інтернет магазин

(097) 742-84-76
(098) 615-89-60
ми чекаємо на Ваш дзвінок!
  

каталог товарів \ новини та статті \ Вирощування розсади з насіння...

Вирощування розсади з насіння
Опубліковано: 2022-12-28 23:02:00

Відповідь на прохання підписниці розказати про вирощування розсади з насіння без теплиці.
Розказую про свої знання та досвід та показую фото нашого першого року посіву розсади квітів, де вони росли та які виросли влітку. Теплиці з опаленням ще не було, але квіти виростити вдалось.
Багато рослин в умовах нашого клімату потрібно вирощувати через розсаду. Це стосується як овочів, так і квітів.
Процес посіву практично однаковий і для квітів і овочів, але є деякі нюанси, про які напишу пізніше.
Час посіву потрібно підбирати окремо до кожної рослини. Для прикладу напишу приблизні терміни посіву розсади деяких рослин:
- помідори - кінець лютого - початок березня.
- перець, баклажани - лютий.
Насіння овочів можна заготовляти своє, так ви будете впевнені в їх якості. А якщо купляєте магазинне, то купляйте фірмове насіння, перевірених марок. Як показала практика, взимку можете придбати перець в магазині і відразу зберіть з нього насіння і посійте. Так він сходить дуже швидко, але як помітила я, то мені попадались пізні сорти, які пізно плодоносили. Тому в такому випадку, його потрібно сіяти значно раніше.
З квітами тут інші терміни посіву. Деякі потрібно сіяти в кінці літа-осінню для того, щоб отримати гарну розсаду ранньою весною. Це стосується, наприклад, віоли або примули. Однак ми її сієм в кінці жовтня - в листопаді, оскільки до цього часу у нас багато роботи з плодовими саджанцями, то не вистачає часу на посів та догляд за сходами.
Оскільки у нас поки не великі об'єми рослин, то якщо потбрібно щось сіяти осінню, то ми сієм в будинку в невеликі лоточки. Це для того щоб насіння постійно було у теплі та на видному місці, щоб не забути полити чи провітрити субстрат. А в перші роки ми сіяли та вкорінювали розсаду петуній та сурфіній лише в будинку, тому що теплиці з опаленням у нас ще не було. То ми вирощували її на підвіконнях та столах (де тільки знаходили місце з найкращим освітленням), поки не проходили весняні морози, а лише тоді виносили все в теплицю на дорощування.
Так ми вчились кілька років, освоювали те, що хоче певна рослина та яке насіння краще купляти. Але після сходів насіння, його потрібно переставити у трішки холодніше місце, тоді розсада буде краще рости та менше витягуватись, оскільки взимку мало сонця, то в теплі рослини будуть постійно тягнутись та падати.
З часом ми зробили полички і вмонтували туди фітолампи, оскільки взимку (тим більше в будинку) важко знайти місце з гарним освітленням, а в перші тижні воно дуже важливе для рослини. Я дивилась відео поради багатьох садівників і по їх рекомендаціях перші два тижні після сходів світили їм цілі сутки, а потім вмикали світло зранку до вечора щодня.
Цього року розсада в будинку витягувалась. Оскільки тут тепло, а через відсутність світла не було можливості досвічувати її, але винісши в теплицю та розсадивши в новий поживний грунт, все покращилось.
Поки розсада маленька і немає ще справжніх листків, то її не потрібно підживляти, а вже коли вона почне нарощувати нові листки то тоді можна придбати підживку для розсади або якусь з універсальною формулою. Дозу краще зменшіть, щоб не нашкодити їй. Я люблю як основною підживкою користуватись чимось, що можна домішувати в субстрат. Таким чином при появі справжніх двох листків пересаджую в субстрат з додаванням підживки. А потім вже по можливості підживлюю по листку або розводжу і поливаю.
Тут різниці немає чи ваша розсада росте в будинку чи в теплиці - головне, щоб було достатнє освітлення і правильний температурний режим і вже тут подумайте чи ваш будинок чи квартира підходить для того. Буває так, що квартира з поганим освітленням, або в кімнаті дуже жарко. Але варто спробувати в будь якому випадку.
Тепер про розсаду квітів. Це більш стосується петуній чи сурфіній. Не всі ці квіти розмножуються насінням. Деякі лише сіяться, а деякі лише вкорінюються черенками.
Проте не варто збирати насіння самому, або купляти насіння петуній дешевих марок, бо такі рослини не передадуть всіх материнських ознак і не будуть мати гарного вигляду. Я перший рік так посіяла. Вони росли дуже швидко, порівняно з сортовими, але кущі не мали гарної ампельної форми, та й їх потрібно було постійно прищипувати, квіти також не були гарного вигляду, порівнюючи з сортовими петуніями. Сортове насіння гранульоване, його легше сіяти, проте ціна значно вища в них. Але результат того вартий.
Також потрібно звертати увагу на те, що деяке насіння не загортається, або загортається дуже малим шаром землі або піску.
Тут потрібно читати про кожну рослину конкретно чого вона потребує і пробувати. Всі ми вчимося, тим більше на своїх помилках. Я, наприклад, вчилась на бухгалтера, але по трішки почала вникати в справи свого чоловіка і спільними знаннями мого садівника та агронома - почали пробувати вирощувати різні рослини. Не все виходить з першого разу, але ми не здаємось. Головне, щоб був мир!


© 2020—2024
Інтернет магазин - "Наш Сад"
Приймаємо до оплати

  
Контактна інформація
 (097) 742-84-76
 (098) 615-89-60
 ми чекаємо на Ваш дзвінок!

 Україна. Волинська обл., Луцький р-н, с. Козятин вул. Центральна, 7
 Поштовий індекс 45758


 зачекайте...