"Наш Сад" - Інтернет магазин

(097) 742-84-76
(098) 615-89-60
ми чекаємо на Ваш дзвінок!
  

каталог товарів \ новини та статті \ Моніліоз...

Моніліоз
Опубліковано: 2024-01-23 20:30:00

Моніліоз - це небезпечна хвороба, яка останнім часом дуже поширена в Україні. Це захворювання уражає усі види кісточкових дерев, але найбільше хворіють абрикоси.
Збудником моніліозу є гриб Monilia cinerea Bonord. - Monilia laxa. Цей збудник зимує в уражених органах рослини та плодах. Поширюється шкідникамими, вітром або зараженим інструментом.
Для швидкого розвитку хвороби навесні сприяє прохолодна та волога погода під час цвітіння дерев. Низька температура затримує фазу цвітіння, а вологість сприяє швидкому поширенню збудника.
Моніліоз проявляєцься у двох формах: наприкінці цвітіння - у вигляді моніліального опіку, а також у літній період - у вигляді плодової гнилі.
Моніліальний опік проявляється таким чином, що цвіт раптово засихає, в'януть та засихають молоді листки, а потім і однорічні пагони.
Пізніше влітку моніліоз уражає плоди.
Для лікування моніліозу рекомендуються такі комплексні заходи, які ми використовуємо у себе в саду, перевірені роками випробовувань на наших деревах:
1. Обрізка хворих частин дерева.
2. Оприскування ранньою весною до розпускання бруньок при температурі +3-+5 градусів бордоською сумішшю 3%.
Наступні обробки для різних видів кісточкових дерев проводяться у різний термін, адже фаза розтріскування бруньки в кожного виду відбувається в різний час.
3. Обробка під час розтріскування бруньки проводиться фунгіцидом Медян Екстра.
4. Слідуюча обробка проводиться при набуханні бруньки фунгіцидом Хорус та інсектицидом Моспілан або Актарою.
5. У фазі рожевого бутону оприскувати фунгіцидом Сігнум.На нашу думку, на сьогоднішній день він є самим дієвим фунгіцидом від моніліозу. Обробку Сігнумом можна повторити в середині цвітіння.
6. Через 2 тижні після цвітіння обробити фунгіцидом Скор та інсектицидом Енжіо (або замінити на Актелік).
На нашу думку це основні мінімальні обробки для кісточкових культур (особливо абрикос). Ми рекомендуємо препарати, якими користуємось в своєму саду, але ви можете замінити на інші, які вам більше подобаються, або які доступні для придбання у вашій місцевості.
І не забувайте, що краще хворобу попередити, ніж лікувати. Бо коли ви вже бачите ознаки хвороби, то ці дерева значно важче вилікувати. Тому обробки повинні бути регулярними щороку, незалежно від стану ваших дерев.
Усі ці поради написані з власного досвіду. Ми нікого не переконуємо у їх ефективності, адже кожен садівник обирає для себе те, що на його думку є правильним.

Автор статті розсадник Наш сад.


© 2020—2024
Інтернет магазин - "Наш Сад"
Приймаємо до оплати

  
Контактна інформація
 (097) 742-84-76
 (098) 615-89-60
 ми чекаємо на Ваш дзвінок!

 Україна. Волинська обл., Луцький р-н, с. Козятин вул. Центральна, 7
 Поштовий індекс 45758


 зачекайте...